Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna www.kropki.legion.pl
Forum gry w kropki -
KLIKNIJ I ZAGRAJ W KROPKI ON-LINE
Zasady gry

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błędzik (błądzik?) i kilka poprawek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 7:39 pm    Temat postu: Błędzik (błądzik?) i kilka poprawek Odpowiedz z cytatem

Czemu jest tak, że jak ktoś założy ankietę, to wszystkie odpowiedzi do niej (tj. opcje do wyboru w danej ankiecie) są dwa razy? Chociażby w ankiecie: "co sądzicie o michals2", wszystko jest podwójnie, np. "dobry ziomek" jest dwa razy. Jakiś błąd czy tylko ja tak mam?

Poza tym wejdźcie sobie na forum o gomoku http://forum.gomoku.pl/index.php Na tym forum jest fajna opcja, gdy JESTEŚ zalogowany i gdy napiszesz jakiś temat, albo się w nim wypowiesz, to później najeżdżając na ten temat, wyświetla się w małej ramce informacja, że "brałeś już udział w tej dyskusji", a następnie ile już wpisano w ten temat postów od twojej ostatniej wypowiedzi - fajna sprawa. Ogólnie to można by na to forum również wstawić taką opcję, a chociażby z tego powodu, żeby to forum miało każdy fajny bajer i było najlepsze (nigdy nie prowadziłem forum, więc nie wiem czy taka opcja jest możliwa do zrealizowania).
Zdaję sobie sprawę, że obecnie to forum jest półmartwe, bo rzadko kto tu zagląda, ale wiedzcie, że jak już załatwimy u Mafa, żeby wstawił "Kropki" na serwer, to będzie się wtedy więcej osób wypowiadało i ogólnie będzie o czym gadać.

I tak poza tym, choć na tym forum jest mało tematów, uważam, że powinniście je trochę posprzątać, bo w niektórych działach są całkowicie niesitotne tematy sprzed 2 lat (no chyba że to niemożliwe i chyba że uważacie to za część historii i warto, żeby to zostało).

To tyle. Odpowiedźcie co z tą ankietą.

Pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
senny_mojrzesz



Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 1546
Skąd: Legionowo,Londyn

PostWysłany: Pon Sty 30, 2006 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uważam to za historie,i chciałbym zeby to zostało.bo pamietam jak szukałem gry w kropki jeszcze niedawno i fajnie mi sie czytało o mistrzach tej gry i wogóle i łatwiej było mi znalezdz tych ,których szukałem,a ty grasz w kropy?
Powrót do góry
 
 
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Pon Lut 20, 2006 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grałem w "Kropki" kiedyś w szkole. Kolega kiedyś, gdy nie mieliśmy, co robić, rzucił hasło, że może zagralibyśmy w "Kropki". Nikt nie umiał w to grać początkowo (sam kolega też jakiś wielkim fanatykiem tej gry nie był, po prostu kiedyś tam zdarzyło mu się w to zagrać), jednakże gra ma proste zasady, więc wszyscy szybko połknęli bakcyla "Kropek" i od tego momentu na każdej przerwie (oraz na lekcjach - potajemnie) graliśmy w tę grę. Warto zaznaczyć, że graliśmy często po 4, 5 albo nawet 6 osób na jednej kartce, każdy, rzecz jasna, miał inny kolor długopisu. Obowiązywała zasada, że nie można podpowiadać, ale i z tym bywało różnie. Można było stawiać kropki w każdej części planszy, ale w praktyce wyglądało to tak, że w końcu i tak każdym grał z kimś tam (np. przy 6 graczach toczyły się, tak jakby, 3 różne gry, tyle że na jednej kartce). Najbardziej denerwujące było, gdy chciało się skroić kolesia, a tu nagle jakiś nowy kolor blokuje ci tę możliwość Evil or Very Mad Ale i tak było spoxik. Potem przerzuciliśmy się na gry w karty (szczególnie uwielbialiśmy grać w "Pana").

A jeśli chodzi o grę 1 kontra 1 (mowa wciąż o "Kropkach"), to początkowo najlepszy był jeden z moich kolegów, ale potem najlepszy byłem ja Very Happy !
Tyle że niezbyt często graliśmy 1 kontra 1, bo ciekawiej było w więcej osób grać. No ale - z tego co pamiętam - to prawie nigdy nie przegrałem (szczerze, to nie pamiętam żadnej porażki, ale pewnie z 2, 3 się zdarzyły i nie chwalę się tutaj, po prostu grałem 1 kontra 1 może raptem 20 razy, no może 30, więc z kim miałem przegrać? Cool ). Poza tym przeciwnicy byli stosunkowo łatwi. O dziewczynach nie wspominam, bo gry były do zera. Tego kolegę, co był uważany początkowo za najlepszego, też rozwaliłem - było trudno, ale się udało. Najwięcej razy grałem z kolegą z ławki (pamiętam jak raz otoczyłem ponad pół kartki, bo gość nie zauważył, że mam jeszcze przejście, a ja przez 20 ruchów spokojnie dostawiałem kropki w róznych miejscach, aż w końcu się połaczyły).
Ogolnie rzecz biorąc, nie potrafię określić swojej rzeczywistej siły, bo nie grałem z nikim nigdy przez Internet (ale jakoś specjalnie dobry, to na pewno nie jestem, choć też tak łatwo ze mną nie byłoby wam wygrać).

pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wejdz na kropki.net i zagraj z kims dobrym to bedziesz wiedzial czy jestes silny Wink
Powrót do góry
 
 
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polkolordek napisał:
wejdz na kropki.net i zagraj z kims dobrym to bedziesz wiedzial czy jestes silny Wink


Jakiś czas temu zarejestrowałem się na tej stronie. Teraz loguję się, ale nie mogę grać. Albo nikogo nie ma, albo jest jakiś inny problem. Dosiadam się do jakiejś nierozpoczętej gry, i co mam dalej robić? Czekać aż dana osoba się pojawi i zacznie grać? A skąd mam wiedzieć, kiedy się ona pojawi? Poza tym, gdy daję na "gry trwające", to jest tam jakaś gra założona 5 grudnia 2005 roku, do której się dosiadłem. Siedzę na tym stole, ale gdy chcę wejść w tę grę, to otwiera mi się nowe okno z pustą planszą (tzn. szary prostokąt zajmujący całe okno).
A gdy sam stworzę grę, to jeśli ktoś wejdzie na moją grę i mnie nie będzie, to co wtedy? Będziemy stawiać ruchy co dwa tygodnie, w zależności, kiedy wejdziemy akurat na tę stronę?...

Może ktoś by się ze mną umówił na grę. Przedyskutujemy termin grania i sobie wtedy zagramy, bo tak, to nie ma to , moim zdaniem, sensu.

pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak masz szary kwadrat to znaczy, ze nie masz najnowszej javy
rzeczywiscie najlepiej sie umowic z kims na okreslony termin, sa podane numery gg, wiec nie wiem w czym problem
Powrót do góry
 
 
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polkolordek napisał:
jak masz szary kwadrat to znaczy, ze nie masz najnowszej javy
rzeczywiscie najlepiej sie umowic z kims na okreslony termin, sa podane numery gg, wiec nie wiem w czym problem


Hehe, ech, rzeczywiście nie pomyślałem w ogóle o zainstalowaniu najnowszej Javy. Ech, nie czytałem pierwszej strony, tylko szybko się zarejestrowałem, potem się logowałem, a o Javie zapomniałem. Tak już jest jak się już coś ma, to potem się nie myśli o zainstalowaniu nowszej wersji. No nic - dzięki Polkolordek za uwagę. Teraz już plansza się pokazuje. Jakby co, to czasem jestem na tamtej stronce, tyle że wtedy nikogo nie ma.
Gdyby ktoś chciał zagrać ze mną, to napiszcie w tym temacie, kiedy, albo wyślijcie mi maila (immemorial_enemy@vp.pl).
Od razu uprzedzam, że najbardziej pasowałoby mi grać w weekend, bo w tygodniu raczej nie dam rady. Obojętnie który weekend, powinienem być.

pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
Polkolordek



Dołączył: 24 Maj 2003
Posty: 503
Skąd: Gdansk

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z checia zagram. Moj numer gg masz na stronce, wiec jak bedziesz to daj znac. Dzis jestem caly dzien Wink
Powrót do góry
 
 
immemorial_enemy



Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 15

PostWysłany: Sob Mar 04, 2006 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, no i już wiem, czy jestem dobry w tę grę czy słaby...
Właśnie rozegrałem swoją pierwszą grę. Grałem z kubusio_tralala i przegrałem 32 - 2, chociaż mogłem zdobyć jeszcze 2 kropki Embarassed , ale już i tak nie miało to sensu. Muszę przyznać, że u mnie w szkole poziom był o wieeele niższy. Dzięki kubusio za naukę. Na dziś dzień stwierdzam, że słaby jestem jak nic! Ale jeśli trochę pogram, to może będą ze mnie jeszcze ludzie :wink:Stwierdzam też, że moi koledzy grali jak wieśniaki, wy jesteście lepsi, no i chyba nie gracie tak schematycznie jak oni (tzn. zawsze kropka przy kropce, nigdy atak nie był rozszerzany). Muszę się jeszcze dużo nauczyć. Jeśli nie teraz, to może w wakacje, jeśli nigdzie nie wyjadę, będę miał więcej czasu. Może ktoś będzie wtedy grał, bo tak to tylko weekendy zostają, i to i tak nie zawsze. Teraz też muszę już spadać.

pozdrawiam,
immemorial_enemy
Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.kropki.legion.pl Strona Główna -> Różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




wiadomosci z forum
Polityka cookies